Музей Петра Нестерова – пілота, який перший в світі зробив так звану “мертву петлю”. Був 1914 рік. 11 авіазагін в якому служив Петро Нестеров дислокувався у Жовкві. Нестеров і авіатори його загону здійснювали авіарозвідку території біля Жовкви. Так само і робив противник автро-угорський барон Фрідріх Фон Розенталь. Щодня його біплан «Альбатрос» з’являвся над розташуванням штабу 3-ї російської армії. І от коли австрійський літак знову зявився над Жовквою, Нестеров на літаку “Моран” злетів у небо. Автрієць помітив наближення “Морана ” і почав втікати. Але Нестеров наздогнав ворога і протаранив “Альбатроса” прямо в повітрі, від чого в літаку Нестерова лопасті пропеллера переломилися, і він почав падати. Також почав падати і літак противника. Так як парашутів тоді не було то всі пілоти загинули. Це відбулося якраз над тим місцем де тепер руїни музею і обеліск. На місці загибелі П. Нестерова було насипано великий курган та споруджено хрест з написом: “Тут загинув штабс-капітан П.М. Нестеров 26 серпня 1914 року” (дату вказано за старим стилем) 3 серпня 1947 року на цьому місці було закладено обеліск, який відкрито 18 червня 1952 року (автор Л. Біганич). Поряд із пам’ятником 6 січня 1979 року розпочав роботу меморіальний комплекс.

Весь монумент був облицьований мармуровими плитами, на землі залишків від них немає… Ця петля зварена з плити 20мм. товщиною, дивно як її досі ніхто не демонтував на брухт.


Внутрішня конструкція монументу.

Сліди куль  (9мм. пістолетні), точно не я, стріляв 30хв. тому по деревах 500м. звідси в лісі. Якби калібир був би 7.62 або 5.56 отвори булиб наскрізні, малокаліберка далаб отвір меншого діаметру, картеч або півкартеч прогнулаб бляху по значній площі в результаті одночасного попадання усіх картечин.

Музей

Колись по контуру приміщення був оглядовий балкончик (під вікнами), зрізали на брухт.

Підвали музею.