Покинутий корпус експериментально-біологічної клініки НДІІБ, в якому проводилися випробування вакцин на тваринах.

Сьогодні це ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України» – науково-дослідний заклад з проблем епідеміології, мікробіології, інфекційної патології.

Головним напрямком діяльності в часи СРСР була розробка вакцини «Анти СНІД» та дослідження вірусних інфекцій. Але на початку 90-х всі кудись поділися, залишивши лабораторію недоторканою.

За найбанальнішою версією десь в 1992-1993 рр. там сталася велика пожежа, після якої не було ні коштів, ні бажання її дезінфіковувати і відновлювати. Неприємний запах стоїть і досі.

Скрізь відкриті клітки, але найнеординарніша картина чекає нагорі — всі ті ж клітки, але обвішані ярликами: “СНІД”, “РАК” з датами “08.05.1990”, “03.02.1991”, “9 вересня 1990”, “24 жовтня 1990″…

А тут сибірська язва…

У ніс б’є запах медикаментів, який, здавалося б, більш ніж за 15 років мав би вивітритися.

Ходять чутки, що це – центр модернізації людини, в якому на початку 90-х щось раптово сталося, і всі поспішно евакуювалися, залишивши як є.

До недавнього часу споруда стояла недоторканою, поки стежку сюди не протоптали любителі урбан культури та інші «діти» заліза і бетону. Нині підлітки повибивали вікна та перевернули ящики, але подивитися там дійсно є на що.

Від входу і до самої вершини гори простелена дорога з одноразових рукавичок і респіраторів. Всередині будівлі приходять найрізноманітніші думки, а рівень адреналіну на порядок підвищується.

Усередині все завмерло, всюди розкидані пробірки і запаковані шприци.

Сучасні корпуси інституту включають в себе клініку інфекційних хвороб (складається з 3 відділів: вірусних гепатитів та СНІДу; нейроінфекцій; інтенсивної терапії та детоксикації) та підрозділ лабораторно-експериментальних досліджень (включає 3 відділи: ВІЛ та ВІЛ-асоційованих інфекцій; респіраторних та інших вірусних інфекцій; науково-організаційного відділу та 6 лабораторій: кишкових інфекцій і паразитозів; дезінфектології; епідеміології парентеральних вірусних гепатитів та ВІЛ-інфекції; медичної мікробіології з музеєм патогенних для людини мікроорганізмів; імунології та вакцинопрофілактики; експериментальної хіміотерапії вірусних інфекцій.)