Одного осіннього дня, коли було ще не так холодно і жовте листя, виграваючи на сонячних променях та колихаючись від подиху вітру, падало і милувало око, ми вирішили, що це просто найпрекрасніша пора, аби поїхати до “тунелю кохання”.

Клевань. Благовіщенський костелДобиралися ми туди автомобілем, екіпажем у складі 4 осіб =) Екскурсія наша почалась з  закинутого Благовіщенського костелу по  вул. Міцкевича.  Засновник храму Єжи Чарторийський, отримавши освіту у віленських єзуїтів, перший з цього княжого роду перейшов в католицизм.  Зміна віросповідання вимагала матеріального свідоцтва, чим і стало будівництво костелу в Клевані, спочатку дерев’яного, в 1590 році, а потім на тому ж місці – кам’яного. Закінчено будівництво було в 1610 р., та посвячено храм лише в 1637 р. Ще у першій третині ХХст. храм прикрашав чималих розмірів вівтарний образ пензля Карла Дольче, майстра болонської школи XVIIст. Ми щиро сподівалися, що туди можна буде влізти і зробити серію гарних знімків, проте він був за огорожею, і пробиратися на територію через неї не хотілось. Трохи південніше костела стоїть двоярусна дзвіниця з невеликим декоративним ліхтариком на вершині шатра. Після швидкого огляду місцевості було вирішено рухатись далі.

Клевань. Міст-віадук Ми поїхали до замку. Як пізніше виявилось, доїхати туди можливо низом, а можливо і верхом. Перед замком нам відкрився гарний і величний мурований  міст-віадук, який досить добре зберігся і може виконувати свої фунції і зараз.

Клевань. ЗамокЗамок ми оглянули поверхнево, адже не були достатньо екіпіровані, та і, чесно кажучи, не очікували, що там настільки все закинуте.  Тоді ж і чітко поставили перед собою мету повернутися сюди знову і більш ґрунтовно дослідити все. (Що з цього вийшло читайте тут).

Підкріпившись гарячим чаєм з бутерами, виїхали в пошуках тунелю. Орієнтуватися на місцевості достатньо легко, головних доріг на пальцях порахувати можна, місцеві жителі привітні і з задоволенням підказували.

Клевань. Старий вокзалЩоб дістатися тунелю, треба пройти крізь базарчик. Зразу за ним гарна споруда — старий вокзал. Перестрибнувши колію і пройшовши ще метрів 300-400 у північно-східному напрямі, відкриваємо неймовірну красу. “Тунель кохання”, “любові” або “закоханих” сформувався навколо залізниці з дерев. По колії регулярно курсуює залізничний транспорт, що не дає зарости тунелю остаточно.

Ось мапа—підказка для тих, хто хоче сюди попасти, аж пищить ;-)


Переглянути Клевань на карті більшого розміру

Пропонуємо переглянути відео на youtube — коротка нарізка епізодів поїздки:

А ось власне і фотогалерея

Слова для пошуку: green tonnel klevan love tunnel ukraine tree train summer autumn.

Related Images: