Кожен тип ножа має своє призначення (міські, похідні, виживання, бойові, мілітарі…). Важко один ніж замінити іншим, тому інколи доводитсья брати два. Ось дещо з мого арсеналу…

1.

IMG_3452IMG_3484

Ножни робив вдома, ніж також домашній (лезо польська пилорамна пила, доволі якісне, ручка горіх у вигляді голови тигра). Під холодняк не проходить оскільки товщина леза менше 2,6 мм.

2. Це перший який купив (міський варіант), приблизна ціна: 1020.00 грн:

IMG_3454IMG_3455

Має на торці склобій, кліпсу, алюмінієві накладки на ручці, лезо Танто довжина 100 мм., комбіноване (серейтор + увігнуті спуски леза) заточка, 4мм. товщиною. Сталь 440SS. Сталль доволі слабенька, кріплення леза ненадійне, одни з найгірших моїх ножів. Під холодняк надіюсь не йде, сточив флажок швидкого відкривання (щоб не порахували як упор).

3. Lansky Responder X9, дуже добрий ніж (бриє, ріже, рубає), якісна сталь, зручно лежить в руці. Має склобій, кліпсу. Довжина леза 102 мм, товщина 3,6 мм. Нержавіюча сталь (Sandvik 12C27, твердість 58-60 HRC). Його випускають і бюджетні моделі з гіршої сталі. Приблизна ціна: $55.

IMG_3461IMG_3462

Під холодняк не йде, вважається допоміжним ножом.

4. Виготовив два такі керамбіти. Ніяк не міг визначитись з одним чи 3 зубами, тому зробив 2 штуки. Ножни виготовив дома, шкіра чепрак, верхня частина ножен — формовочна шкіра (вимочувалась в гарячому желатині 5хв, формувалась навколо леза, як кобури роблять). Ножни мають кліпсу на ремінь з нержавійки, її можна перекрутити в інше положення, лезо з ресорної сталі товщиною 5мм., довжина леза менше 8,5 см. Ручка з червоного дерева, розбірна. Під холодняк не йде (поважний чоловік з Львівського експертно-криміналістичного відділення, який був в мене кілька разів охарактеризував його як допоміжний ніж). Хоча це малайський бойовий ніж (кіготь тигра).

IMG_3456IMG_3457

Дуже зручна річ, у всіх відношеннях. Ношу його під курткою, светром…  ]:-(

IMG_37105. Згодом (восени) придбав Cold Steel Recon Tanto San Mai. Це потужна, якісна річ. Пробиває двері, капот машини, бочку металеву. Товщина леза 4,7 мм, довжина леза 178 мм. Ручка полімер Kray-Ex™, не ковзає, зручна. Лезо виготовлене із трьохшарової японської сталі San Maі. Внутрішня пластина твердосплавна, зовнішні — пластична сталь. Можна зігнути лезо під кутом 90 градусів. Заточка увігнута лінза. Дуже практичний ніж (бриє, ріже, рубає). Зараз коштує приблизно: 5 000грн., бюджетні варіанти з гіршої сталі, значно дешевші. Не холодняк (якщо кінчик леза піднімається більше ніж 5мм. відносно лінії ручки або гарди, такий ніж – допоміжний).

IMG_3463IMG_3464

6. В гірських походах виникає потреба в туристичній сокирці, цей ніж заміняє її. Ножни зробив сам, оригінальні – нікудишні. Товщина леза 6 мм., довжина леза 235 мм. Нержавіюча сталь N690Co, дуже якісна (бриє, ріже, рубає). Виробник Італія. Покриття леза — не в курсі, але тримається надійно. Є дешевші, бюджетні варіанти цього ножа – 5 200грн., скільки мій зараз коштує не знаю, в Україні його нема. Не холодняк, є сертифікат.

IMG_3467

7. Місяць тому замовив, сьогодні прийшов, в Україні даного ножа не було. Тактичний ніж Medford Praetorian розроблений Грегом Медфордом участником війни в Іраці. Вернувшись в Штати він вирішив, що спецазівцям бракує тактичного ножа. Відкрив невеличку фірму по виготовленню масивних тактичних ножів на всі випадки життя. Ніж призначений для рубання, різання, підважування віконних та дверних косяків, робіт зі значними навантаженнями. Сталь 5Cr13Mov (Stonewash), нержавіюча, вага ножа 335 г, товщина леза 4,6 мм, довжина леза 92 мм. Має масивний склобій та кліпсу. Носити зручно, не обтяжує кишеню (хоча він і масивний). Не ніж, а гібрид сокири, ножа і лопати. Ріже папір на соломку. В польових умовах ще не тестував.

IMG_3603 IMG_3711

Related Images: