На одному з гірських масивів Карпат, на висоті більше 1,5 км над рівнем моря знаходиться комплекс споруд, що були зведені і використовувались військами ППО СРСР з 1982(?) по 1991 рр. В українській армії на бойовій варті в/ч перебувала до 1995р. Достеменно відомо, що в/ч належала до 8-ої окремої армії 28 корпусу ППО Прикарпатського ВО і на її озброєнні стояли комплекси РЛС класу “Перископ”-“Пароль”, для виявлення, стеження і упізнавання повітряних цілей в 250-ти кілометровому радіусі, а також апаратура РЕБ.

 

На піку гірського масиву знаходились РадіоПрозорі Укриття (РПУ) для РЛС у вигляді двох білих бань сферичної форми. Як на цій фотці, але ближче до землі, на півтораметровому цоколі фундамента, з заїздом для техніки. До нашого часу РПУ в первинному вигляді не збереглись. Трикутні шматки обшивки можна побачити далеко внизу, на схилах.

Нижче по схилу, за кілька сотень метрів знаходиться потріпаний природою “Дом Дежурного Состава (ДДС)” (або можливо і пост охорони), резервуар на приблизно 50-60т палива (або води).

За 4,7 км від вершини знаходиться власне саме військове містечко. Воно розділене на три групи будівель. Найбільша група оточує плац і складається з двоповерхового БОСа (за будинком на схилі є караулка); фундаменту дерев`яної їдальні (гіпотетично — швидкозводимої тимчасової казарми для будбатівців або харчоскладу); підземного бункера КП з модульних бетонних елементів для типових ПРУ (виглядає цей бункер доволі костильно — заглиблення ніякого, халява); двох АССП (ангар секційний, надміцний) для техніки, очевидно, тягачів чи всюдиходів на гусеничному ходу; цегляний ангар із ямами для обслуговування техніки, казарма.

 

 

Група господарчих будівель, розташована в ряд за цегляним ангаром і казармою, – це підземні резервуари з ПЗМ для техніки, дизельної ЕС, котельної; сама будівля складу ПЗМ; ДЕС і щитова; котельня (і, очевидно, лазня).
Окремо стоїть будівля, що мала в собі аварійний дизель, генератор і водопомпу. За метрів сто від неї з гори виходить облагорожений в трубу струмочок.

 

 

Більше фотографій у альбомі:

Автор: Michael Krvavých спеціально для denied.org.ua