18століття Палац Кароліни Лянцкоронської (Комарно)
Тут в міжвоєнні часи була польська школа. Але раніше в цих стінах мешкала Кароліна Лянцкоронська, улюблена та найталановитіша дочка графа Кароля. Кароліні Лянцкоронській, останній в роду Лянцкоронських, пощастило жити в трьох сторіччях: ХІХ, ХХ та ХХІ. Вона народилася в 1898 році, а померла в 2002-му. Мала ступінь доктора філософії та мистецтвознавства, була видатним спеціалістом з італійського Ренесансу. 1934 року вона захистила докторську дисертацію в Львівському університеті, тим самим стала першою жінкою в Польщі, яка отримала науковий ступінь з мистецтвознавства, та першою жінкою, яка захистила докторат у Львівській alma mater. Після смерті батька отримала родинний маєток в Комарному, та проживала більше у Львові, на Зіморовича, 19. Протягом кількох років пані Кароліна викладала в Львівському університеті, аж поки не була звільнена в квітні 1940 р. Під час війни була в Польській Армії Крайовій та Червоному Хресті. У травні 1942 року Кароліну заарештовують в Коломиї. Потім — в’язниці Станіславова та Львова. Смертний вирок завдяки втручанню італійської королівської сім’ї замінили на відбуття покарання в концтаборі Равенсбрюк. Після звільнення в квітні 1945 року продовжила боротьбу — цього разу вже в Італії.

 

Вцілівший елемен воріт палацу ( верх викований з шматка металу пірамідальної форми).

IMG_1236

Задній фасад будівлі, передній розвернутий до парку. Праве крило будівлі, дерев’яні перекриття поверхів обвалились.

Внутрішня частина лівого крила будівлі.

IMG_1243

Підземелля, більшість з них засипано доверху сміттям з лікарні розміщеної поруч.(машини сміття сипали в кожну яму, діру, провал який знайшли я такого варварства ще не бачив).

Гриби порхавки буйно ростуть на руїнах палацу. Частина колони фасаду палацу. Колони кріпились парами, по боках вибрано паз (жолоб) і гребінь (виступ) для кріплення колон між  собою.

IMG_1252

По висуті колони штукувались за допомогою 6 гранного кованого прута, ось отвір від нього. Підземелля.

IMG_1256 IMG_1263

Під колоною обвал, подвір’я вкрите провалами в підземелля палацу.

IMG_1265

Вентиляційна шахта підвалів.

IMG_1282

Подвір’я, залишився фундамет огорожі на межі дерев.

На стіні видно слід від сходів на 2 поверх. Протилежні стіни стягувались кованою полосою з зажимом.

IMG_1285 IMG_1287

Оригінальна плитка підлоги товщиною 2см.

Калина і модрина.                                              Цей раритет розміщений в 50м. від палацу

IMG_1307

Related Images: