Мабуть, одна з найзагадковіших територій, яку досліджувала Київська група прямої дії. Ось, що вдалося вияснити протягом майже двох місяців пошуків у мережі та опитування.

За часів СРСР завод «Кінап» спеціалізувався на виробництві продукції для клубів, кінотеатрів та театрів. Основними видами продукції підприємства була різноманітна звуковідтворювальна підсилювальна апаратура, силова апаратура для живлення дуг проекторів, розподільчі пристрої для захисту електромереж, вакуумні лампи, напівпровідникові прилади. Крім того, підприємством був освоєний широкий спектр радіотоварів, електросилової і електронної апаратури, устаткування для учбових закладів, сільського господарства і міністерства енергетики, та ін.

На жаль, з розпадом СРСР завод «Кінап» та його продукція моментально застаріли. Відсутність державного замовлення, глобальна перебудова системи економічних взаємовідносин та відкриті кордони для іноземної продукції зробили свою справу: протягом 90-х років завод повільно занепадав, перетворюючись на пустку. Керівництво заводу, щоб хоч якось звести кінці з кінцями, розпочало здавати заводську площу в оренду. З поступовим підвищенням ціни на нерухомість цей спосіб став єдиним засобом для того, щоб зберегти сам завод як окреме підприємство.

На жаль, незважаючи на наші старання, спроби довідатися більше про історію заводу в її дирекції зазнали фіаско. Керівництво відмовилося надати нам будь-яку інформацію. Нижче подано фотогалерею, яка говорить сама за себе.

Фасад заводу “Кінап”. Багато вікон “світять пусткою”.

Стіна, яка перетворилася на майданчик для художників графіті та безкоштовну рекламну площу.

Вид з внутрішнього двору.

Порожнє виробниче приміщення.

Службовий транспорт не на ходу. Номери ще радянські.

Джерело