Меланжевий комбінат – одне з найбільших підприємств України і єдине по переробці штапельних волокон. Підприємство має замкнений цикл: випускає різні види пряжі, сурові та готові тканини.

У прядильному виробництві встановлено обладнання для виготовлення пряжі по кардній системі прядіння, використовуються кільцепрядильні та пневмомеханічні способи прядіння. Для ткацтва встановлено безчовникові станки, обладнані каретками та жаккардовими головками, що дає можливість випускати різні за структурою і художнім оформленням конкурентноздатні тканини. Обробне устаткування дозволяє надати тканинам різні властивості: незначне зсідання, немнучкість, обробку «Тефлон» та ін. Підприємство виготовляє гладкофарбовані та строкаті віскозні, поліефірні, поліефірно – віскозні та з’єднані з натуральними волокнами тканини. Джерело.

Шовкові тканини на Україні відомі ще з часів Київської Русі. Мануфактурні підприємства легкої промисловості, у тому числі й кілька дрібніших підприємств постали на Україні в XVII ст. Початки промислового шовківництва слід віднести до першої половини 1930 pp. Фактично справжнього розвитку шовкова промисловість набула аж після другої світової війни, збудовано Дарницький шовковий комбінат у Києві, що випускає тканини з штучного шовку, та Київський шовковий комбінат (з 1947), що випускає тканини з природного шовку. Тканини з штучного шовку виробляють також (з 1969) Черкаський та Луцький шовкові комбінати. Технічні шовкові тканини випускають Київська (з 1961) і Лисичанська (з 1969) фабрики та деякі підприємства бавовняної промисловості.

Історія меланжевого комбінату сягає 80-их років минулого століття. На зорі своєї діяльності він вважався одним з найбільших текстильних підприємств колишнього СРСР.

Виробничі потужності підприємства — 33 000 000 погонних метрів у рік. Загальна територія комбінату складає 37 га. Чисельність працюючих на підприємстві близько 5 000 чоловік. Виробничий корпус загальною площею 120 000 кв.м; блок складів загальною площею 16 300 кв.м; холодильно-компресорна станція загальною площею 1850 кв.м; адміністративний корпус: праве крило: три поверхи загальною площею 4464 кв.м, ліве крило: три поверхи загальною площею 6146 кв.м.

Під приміщенням розташований підвал, який використовується як сховище обласного значення загальною площею 3636 кв.м.

Приміщення перебувають в належному технічному стані і вільні від обладнання (уже здали у металобрухт всі верстати, у тому числі й нові жакардові, завезені на підприємство ще при Радянському Союзі, але так і не запущені в дію).

Волинська обл., м. Луцьк, вул. Карбишева, 2

Фотознімки десь за 2008-2009 роки ±