Вже давно в нашому місті стає інколи важко шукати щось нове, а враховуючи, що за його межами багато незвіданих ділянок — гріх сидіти на місці. Ось так роки два тому сталася вилазка до колишньої віськової частини за селом Сокиричі, Ківерцівського району, що на Волині. Нам було відомо про школу міліції, яка там знаходилась, але зайвий раз прогулятись було цікаво. І я скажу, що поїздка вдалася! Ми знайшли деякі цікаві залишки навколо території. Крім того, заїжджаючи по дорозі в Ківерці, надибали там декілька цікавих територій, на які вже через деякий час нарешті вернулись, але це вже інша історія…

Отож, дістались ми маршруткою до вищевказаного села. Далі йшли пішки через ліс практично навпростець. В лісі є грунтові дороги і стежини, але нам приходилось вертати з них, від того ми деякий час пробиралися через хащі та смітники з перекопаними ровами — напевне, залишками комунікацій. Колишня військова частина № 14300, а пізніше № 43180 2-го дивізіону 576-го ракетного полку, 37-ой ракетної дивізії РВСП СРСР “Актин” розміщувала на своїй території ракетний комплекс Р-12.

Територія діюча, на ній розміщені будівлі та тренувальні майданчики, ходять люди. По зрозумілим причинам ми не хотіли заходити туди (хоча там і не було забору, не враховуючи КПП), тож пішли потай далі навкруги. Деякими ділянками лісу пересуватись досить складно — високий рівень води.

Практично зразу ми вийшли на невелику галявину з високим насипом ґрунту і бетонним коридором усередині. Поряд було видно фундаменти знесених цегляних будівель. Оглянувши, йдемо далі. Під ногами з’являються відкриті каналізаційні люки, а ще трохи далі — розвалена будівля з великим резервуаром у підвалі.

До території школи примикає ще одна галявина, на якій теж проводили “розкопки”. Вкопані бетонні залишки, але що це — зрозуміти неможливо.  Час від часу сюди виходять люди справити нужду або вилити помиї, тому ми вертаємо додому. Цікавого тут більше, певно, немає.