Фортеця Перемишль – потужний комплекс оборонних об’єктів довкола міста Перемишля (тепер Польща), одна з 200 великих фортифікаційних споруд в Європі за часу Першої світової війни. Була третьою за величиною фортецею (після Антверпена і Вердена). Але на відміну від них зазнала аж три облоги (рідкісна річ в історії тодішніх воєн), а також найдовшого періоду блокади у відриві від свого фронту (173 дні). Довше протримались лише французька фортеця Верден та царська фортеця Осовець (203 дні).

Артилерійський редут.                                                Форт “Марушка ліс”.

Наряд прикордонників затримав мене біля першого форту.
Прикордонники  спрацювали ефективно, допомогли місцеві (доповіли про підозрілу особу).Не встиг дійти до 1 форту 50м., як полями несеться в мій бік машина прикордонників. Голова застави з нарядом вирішили затримати порушника кордону (до нього 800м). Перевірили документи. І порадили як краще дійти до фортів, а також попросили спершу зателефонувати наступного разу якщо вирішу щераз туди навідатись.

Форт Поповичі.                                                        Форт “Марушка ліс”

Завалений вхід.

Untitled-1

Вхід.                 В ніші спуск вниз, потім спущусь

Untitled-2 Untitled-3

Нижній ярус.

Артилерійський редут. Батарея складалась з 2 редутів і 3 гармат з валами.

Другий комплекс – усе просідає під вагою землі і лісу над ним. Вхід в комплекс тунелів які ведуть до іншого форту

Untitled-4

Розгалуження. Сходи ведуть на 2 рівень, внизу тунелі.

Колодязь з глибиною 35м. В ньому загинув з Самбірського району турист, дістали за 2 дні по-шматках, на стінах щаблі металевої драбини спрацювали на ньому як терка.

Порохівниця, далі прохід заборонено Польща. Повертаючись зустрів лісника, який в автомобілі вже доволі довго чекав на мене, його послали прикордонники. Щоб переконатись чи не перейшов я кордон.

 

 

 

 

 

 

Related Images: