Невелике селище міського типу, де причаїлися старенькі мури Олицького замку Радзивілів, костел Святої Трійці та багато іншого не менш цікавого. За свою 500-літню історію вони добре збереглися і складають великий інтерес для відвідування. Ми побували там не раз і хочемо поділитися своїми враженнями від побаченого  ;-)

Завдяки зручному розташуванню на перетині доріг з Рівного, Дубно та Луцька, доїзд сюди безпроблемний: авто чи залізницею до Дерно, а звідти вже народним автомобілем «пішкарус» чи автостопом.

Олицький замок (тепер це приміщення Волинської психіатричної лікарні №2) сім’ї Радзівілів, побудований у 1558 році, об’єднує в собі фортечні споруди, браму, залишки ландшафтного парку і триповерховий палац квадратного плану. Мав чотири кутові бастіони з сторожовими вежами. Частина зруйнована після 1939 року.

Під’їзд до замку завжди виглядає похмуро і страшно, у стилі найкращих голлівудських страшилок: високі старезні дерева, які закривають сонце, сотні ворон каркають навколо, ніби вказуючи, хто тут справжній хазяїн, стара цегла, яка вже кришиться від часу…

Тим не менш, всередині палацу нас зустрічає гарний просторий сквер. Тут можна пройтись до кутових бастіонів.

Якщо обійти замок з іншої сторони, можна побачити залишки оборонних валів та вже демонтовану котельну на твердому паливі.

Ліворуч від палацу розташований римо-католицький  костел Святої Трійці. Змурований у 1635-40 роках на місці дерев’яної церкви.

Наразі він не діючий, але за чутками ним опікуються поляки. Дуже шкода, але територія закрита як і сам він, адже усередині не менш заворожуюче ніж ззовні.

Фотографія з Wikipedia

Фотографія з Wikipedia

Далі ми відвідали старий католицький цвинтар з капличкою, що знаходиться в стані руйнації.

І проїжджали повз Свято-Стрітенської церкви. Мало хто знає, що в її стіні стирчить бойовий снаряд часів Другої світової війни, котрий влучив у церкву і застряг там.

Крім цього ми не згадали про Луцьку браму, костел Петра й Павла, старі житлові будинки і просто гарну природу, які зроблять вашу поїздку сюди сповненою приємними враженнями  :thumbs_up:

Related Images: