Під вулицями міста безліч тунелів та підземель, вони були споруджені кілька століть тому. Тут переховувалось під час нападу ворогів населення, монахи спускалися сюди для молитви та усамітнення, алхіміки облаштовували у підземеллях свої таємні лабораторії.
Зараз більшість цих підземель засипані, деякі доступні для туристів. Усі ці підземелля обросли легендами, історіями, але зберігають таємничу атмосферу минулих століть.

Підземелля монастиря Тринітаріїв.
1878-1898 роки будівництва Преображенської церкви.
Церква Преображення Господнього постала на місці костелу Найсвятішої Трійці отців Тринітаріїв, котрі заклали свій монастир 1703 р .

Підземелля монастиря Тринітаріїв.
Орден займався викупом християн із неволі в ісламських країнах. За часів тринітаріїв тут робили поховання, які до сьогодні не збереглися.

Підземелля складаються з трьох рівнів, частина з них засипана землею.
Археологічні знахідки під час розчищення підземель костелу єзуїтів.
Костел єзуїтів (Храм святих апостолів Петра й Павла).
В 1610-1630 рр. спорудив Джакопо Бріано.
 
Підземелля костелу єзуїтів.
Саркофаг з алебастру єзуїтського архієпископа Вижицького. Він в ньому не був похований. Кришка саркофага важить 600 кг.
Родинний герб вписаний в  регалії архієпископа.
Підземелля костелу єзуїтів.
До 1950-х років доступ до львівських підземель був практично вільний (аж поки у місті ледь не було скоєно замах на М. Хрущова – і закладена в районі вул. Городоцької вибухівка не завалила велику частину львівського андеграунду), тому шукати скарби єзуїтів міг будь-хто. Тим більш відомо, що підземними переходами користувалися львівські злодії – кажуть, існувала навіть підземна поліція, яка виводила на світло денне цих волоцюг. А пізніше підвалини єзуїтів облюбували собі наркомани – під час ремонту в 1997 р. працівники галереї “Равлик” вивезли звідси не лише 20 машин сміття, а й 5 відер шприців.
Підземелля церкви Пресвятої Євхаристії ( колишній монастир домініканців ).
Вчені припускають, що підземелля – залишки палацу князя Лева, який було закладено у 1270 р.
Монастир домініканів на цьому місці заснували ще у XIII ст. У 1748-1764 роках спорудили за проектом військового інженера, генерала артилерії Яна де Вітта костел у стилі пізнього бароко.
Один з привидів підземель монастиря домініканців.
Підземелля монастиря домініканців.
У 1559 році розігралися небувалі події. Навколо споруди і в середині розпочалась справжня війна. Все це дійство було викликане нареченою, Гальшкою Острозькою. Вона ховалась за стінами костелу. Лукаш вважав, що вона його наречена – найбагатша спадкоємицею престолу Речі Посполитої. Протягом воєнних баталій вся торгівля у Львові була призупинена. Король був просто розлючений такими діями і наказав зупинити війну. Вод отяг, кий вів до монастиря, було перерізано. Відтак і закінчилась облога. Врешті-решт Гальшку було видано заміж за Лукаша.
Катівня. Підземелля монастиря домініканців.

 

Related Images: