Відвідування станції вивчення іоносфери, яка входить до списку 7 закинутих чудес СРСР.

Інститут іоносфери є одним з найбільших у світі наукових центрів, які проводять дослідження в галузі фізики навколоземного космічного простору і сонячно-земних зв’язків сучасним, найбільш точним та інформативним методом некогерентного розсіювання (НР) радіохвиль. У 2001 р. науковий центр, іменований «Іоносферний зонд», був визнаний об’єктом Національного надбання України. Система радарів НР в Харкові є єдиною в середніх широтах Європи. У всьому світі існують 11 таких радарів, 5 з яких належать Сполученим Штатам Америки.

Ми приїхали туди з Харкова в другій половині дня на великому комфортному автобусі, в якому за час поїздки навіть встигли виспатися. Далі нам треба бло пройти 5 кілометрів до самих антен. Затарившись в місцевому супермаркеті морозивом та газованою водою, ми рушили в дорогу.

Як тільки ми підійшли до паркану, нас повідомили, що об’єкт під охороною. Я дуже переживав, що як тільки ми потрапимо на територію, нас помітить охорона, і тоді поїздка виявиться безглуздою.

Непомітно проникнувши на територію, пробираємося до драбини.

Радар НР метрового діапазону з нерухомою антеною вертикального випромінювання діаметром 100 м (антена НДА-100).

Толік приліг відпочити =)

Оцініть масштаби!

Толік все ще відпочиває, а ось paul_itk збирається на самий верх.

Декілька хвилин, і ми зверху.

Іонозонд похилого зондування.

Радар НР метрового діапазону з повноповоротною антеною діаметром 25 м (антена ППА-25).

Нагрівний стенд декаметрового діапазону (розмір — 300 м х 300 м).

У порівнянні з фоточками минулого року цей радар змінив своє місце розташування.

Почалися розваги.

Нескінченність.

Фотографія в стилі … (ну ви зрозуміли).

Пора вже і вниз злазити.

А тут взагалі все познімали, навіть паркан з колючого дроту і той зрізали.

А коли ми вже йшли по полю і робили ось цю фотографію, з-за паркану висунулася бабулька в камуфляжі і почала кричати, що ми фотографуємо секретний об’єкт, що зараз вона викличе охорону, і у нас відберуть камери. Вже почала дзвонити комусь по мобілці, а ми собі спокійно пішли.

Зупинка “Тубдиспансер” якраз біля антенного комплексу символізує космічну міць СРСР. Не впевнений, що тут навіть їздять автобуси зараз).

А ще з’ясувалося, що до останнього автобуса в Харків залишилося пів години і 5 кілометрів пішки. Коротше, прийшли, сіли в автобус за хвилину до відправлення).

Увага! Станція не закинута! Перебування на її території а також елементах конструкції може бути дуже небезпечним для Вашого здоров’я, зважаючи на потужне випромінювання!

Джерело

Related Images: