Радіостанції — незамінна річ діггера, мандрівника. Пам’ятаю, в дитинстві страшно хотів мати свою рацію і з кимось балакати! Паяльник в руках тримати вмію, і, коли уже набрався трохи досвіду і бажання зробити їх самому, прийшли інші часи, коли простіше заробити гроші і купити готове.

Дитячі мрії збуваються, і в ці моменти ти по-дитячому щасливий. Придбав з другом дві китайські рації TK-2260-5 діапазону WHF 450-470 МГц :security: Радіостанція є точною копією оригінальної Kenwood TK-2206 і легко прошивається відповідним софтом з офіційного сайту.

WHF Радіостанція Kenwood TK-2206

WHF Радіостанція Kenwood TK-2206

Загальні параметри
Діапазон частот передавача іприймача: 430-470 МГц
Кількість каналів: 16
Вихідна потужність: 4 Вт
Підключення гарнітури: наявне
Особливості: VOX, IP54/55, MIL-STD-810
Технічні характеристики
Крок сітки частот: 5/6.25 кГц
Напруга живлення акумулятора: 7,2 В
Робоча температура: -30°С ~ +60°С
Стабільність частоти: ±2,5 ppm
Скремблер: наявний
Приймач
Чутливість (12db SINAD) W/N: 0,25/0,28 мкВ
Селективність по сусідньому каналу
При 12,5 кГц: 60 дБ
При 25 кГц: 70 дБ
Інтермодуляція: 65 дБ
Потужність аудіовиходу: 0.5 Вт
Передавач
Тип модуляції: F3E
Спотворення звуку: < 5%
Габаритні розміри, вага
Розміри: 54х122х33 мм
Вага: 340 (з акумулятором) гр

Рація без екранчика, мінімалістичного (я б сказав military) дизайну: пиле-, вологозахищена з міцного пластику і декількома регуляторами та кнопками. Зокрема, волкодер на 16 каналів, запрограмованих завчасно; регулятор гучності з функцію ON/OFF; кнопка РТТ; та 2 програмовані наперед кнопки з функціями на вибір — скремблер, сканер каналів, шумодав. З іншої сторони є специфічний роз’єм для підключення гарнітури або програматора. Роз’єм за необхідності закривається заглушкою для захисту від зовнішнього впливу.

Комплектація Kenwood TK-2206

Комплектація Kenwood TK-2206

Зручна кліпса надійно закріплюється на поясі чи деінде. Рація комплектується NiMH або NiCd акумуляторними батареями номінальною напругою 7,2 вольта. Правда, тут є невеликий нюанс: ті батареї, які замовили ми, були підписані на корпусі як нікель-металгідридні ємністю 1500 мА/год, але прочитавши відгуки в інтернеті, довелося відкрити корпус і глянути, що там… А всередині стояли нікель-кадмієві акумулятори 900 мА/год. Добре, що вони були свіжого виробництва і чесно віддавали всі свої міліампергодини і навіть більше. Варто ще згадати стакан для зарядки і декілька антен на вибір, залежно від частоти діапазону і підсилення.

Зарядне Kenwood TK-2206

Зарядне Kenwood TK-2206

В принципі все це дозволяло їх використовувати вже “з коробки” без перепрошивання. Акумулятори тримали цілий день, в режимі ненапружених переговорів. Але так було не цікаво, і прийшлось дістати напильник, щоб це все допиляти до того вигляду, якого хотілось ;-) про що я розповім уже наступного разу.

За 2 роки користування радіостанції падали, експлуатувались в спеку та мороз, у різну погоду на різній місцевості — та показали чудові експлуатаційні характеристики. Не дивлячись на необережне поводження, на корпусі утворились незначні подряпини та потертості, органи керування працюють безпроблемно, якість зборки дуже непогана.

До мінусів я б хотів віднести наступні моменти:

— мінімалістичність дизайну обмежує використання функції SQL  (рівень шумодаву)

— відсутність екранчику і клавіатури не дозволяє розгулятись з частотами. Перше і друге програмується наперед.

— різниця параметрів приймача. В одній він був кращий по чутливості, але часто безпричинно відкривався шумодав, особливо в холодну пору і на морозі (але це вже стосується конкретно наших китайських підробок).

На цьому дозвольте відкланятись і піти підзаряжати батарею :wizard:

Related Images: