Згадується замок в XI столітті. З 1396 по 1414 року замком володів Подільський князь Федір Корятович. Він значно розбудував і укріпив замок. Фортеця мала потрійний захист, і в останьому (третьому) розташовувався замок. В замку були також глибокі підвали в скелях, куди могло сховатися населення. Внизу біля гори розкинулась Паланка, тобто містечко, оточене палями та ровом з водою. У 1782 р. тут відкривається політична в’язниця Австрійської монархії, в якій протягом більш ніж 100 років перебувало понад 20 тисяч в’язнів. У період Чехословацької республіки (1919—1938 роки) в замку були розташовані військові частини.

Так хорватка графиня Ілона Зріні (Zrinyi Ilona, 1643-1703), протистояла в Паланку військам австрійського цісаря Леопольда І. Витримувала облогу на протязі 3 років. Зрадили підлеглі отруївши воду в колодязі. Це статуя її разом з сином.

Криницю замку “Паланок” визнано найглибшою криницею Закарпаття. Дата спорудження у 1300 році. Її видовбано у скелі разом з крученими сходами, що збігали до рівня води
Глибина криниці 85 метрів.

Ще одна легенда про замок пов’язана з колодязем і чортом. На території замку копали колодязь і все ніяк не могли дістатися до води. Тоді чорт запропонував воду в обмін на мішок золота, але князь Корятович обдурив сатану і підсунув йому маленький мішечок з двома монетами.

Related Images: