Останнім часом тільки й чути розмови про те, що скоро наступить кінець світу і всі ми помремо. Окремою гілкою дискусій виявилось твердження про те, що кінця як такого не буде, наша планета всього-на-всього на декілька днів порине в повну темряву, не будуть працювати електроприлади, не буде діяти електромагнітне поле. Остання версія найбільш вірогідна, на думку більшості жителів нашої планети, через те деякі почали готуватись до цього “свята”, а саме бронювати місця в бункерах і ковчегах, закупатися водою, свічками і провізією. Ми вирішили не обходити стороною таку важливу подію і дати декілька порад нашим читачам, щоб кінець світу не застати зненацька.

Не в залежності від того, де ви зібратися “святкувати” таку велику подію, вдома з батьками, в компанії з друзями, чи в бункері під землею, вам необхідно запастись мінімумом речей. Щоб вижити декілька днів в повній темряві без будь-яких електроприладів, середньостатистичному українцю окрім горілки, сала і гарної компанії знадобляться: сірники, свічки або керосинова лампа, запас води, теплі речі, а також продукти, які можна буде приготувати навіть за відсутності елементарних умов.

Сухий пайок

Тут в пригоді стануть сухпайки, які розраховані на приготування в різноманітних умовах. Зазвичай сухий пайок містить все, що необхідно для повноцінного харчування на добу (або на один раз), а також приладдя для того, щоб цю їжу приготувати. Ідеальний варіант до кінця світу! Сьогодні ми розглянемо американський сухпайок та російський. Нажаль, не вдалося знайти склад українського варіанту з фотографіями і описом, але знаючі люди кажуть, що він дуже схожий на російський.

Варто зауважити одну головну відмінність американських пайків від наших — спосіб приготування. Американський сухпайок готовий до споживання і для розігрівання їжі зовсім не потрібен вогонь. Як? В комплект входить спеціальна хімічна сполука, яка при взаємодії з водою нагріває її до температури кипіння. Вода заливається в пакет з напівфабрикатом і за декілька хвилин їжа готова. Розірвати, залити, перемішати, зачекати — це всі дії, які виконує американський солдат щоб поїсти. В нашому ж варіанті сухого пайка міститься все необхідне для “природного” розігріву їжі. Спеціальні негаснучі сірники, металічна пластинка, яка за декілька рухів перетворюється на портативний пальник, спиртові таблетки для розпалювання вогню. Сама ж їжа упакована в металічні тарілки одноразового використання, для того щоб можна було без проблем розігріти таку їжу на вогні.

Отже. Американський сухпайок вражає різновидом раціону, їх солдатів дійсно гарно годують! Всього існує 24 варіанти американський пайків, які розраховані на одноразовий прийом їжі. Опишу меню декількома назвами блюд: біфштекс з грибами, свинні відбивні, гуляш, печені яблука, спагеті з овочами, пельмені з телятиною, грудка індички, рис по-креольски… Дійсно вражає. Щороку американські солдати з’їдають 35 мільйонів пачок з сухим пайком. Дістати їх звичайним смертним не вдасться — всі вони є власністю уряду США. Та все ж, декілька пакетиків вдалося отримати і звичайним людям, які охоче розповідають про це в інтернеті. В цій статті ми покажемо один з 24 пакетів сухого пайка, яким годують американців.

Ось так виглядає запакований пакет і ось що знаходить всередині нього

Ось так виглядає запакований пакет і ось що знаходиться всередині нього

В маленькій упаковці багато корисних дрібничок: холодний порошковий чай, волога серветка, звичайна серветка, сіль, сірники. Колись там була цигарка, але враховуючи сучасну тенденцію до пропагування здорового образу життя, уряд вирішив залишити тільки сірники. Доречі, незрозуміло навіщо, адже ми вже знаємо, як цей пайок розігрівається, вогню для цього не потрібно. Ще в цьому пакетику знаходиться маленька баночка соусу табаско і жуйка з проносним ефектом =)

В якості обіду тут представлена італійська лазанья. Відкриваєш пакетик, заливаєш водичкою, пішов запах хімії.

Декілька хвилин і обід готовий

Декілька хвилин і обід готовий

До лазаньї пропонується поїсти крекерів з арахісовим маслом, а на десерт цілих три блюда! Ананас, какао і якийсь стрьомний пиріжок з написом «не їсти»:

 

Концентровані напої і таблетки для нагрівання води показувати не будемо, краще відразу перейдемо до «нашої» їжі і подивимося, що їдять українські і російські солдати.

Отже, наш сухий пайок розрахований на одну добу, тобто тут вдосталь їжі, щоб повноцінно прохарчуватися як мінімум тричі. Як ви вже знаєте, наша їжа розігрівається за допомогою вогнища, тому ніяких порошків і напівфабрикатів ви тут не побачите.

Ось так виглядає запакований пайок і ось що знаходиться всередині

Ось так виглядає запакований пайок і ось що знаходиться всередині

В коробці ИРП-7 (Индивидуальный рацион питания №7) лежить наступне:

 • два вида хлібців;
 • м’ясо консервоване;
 • риба консервована;
 • гречана каша;
 • м’ясо з зеленим горошком;
 • овочева ікра;
 • цукор, сіль, перець;
 • чай в пакетиках;
 • згущене молоко або плавлений сир;
 • концентрат для тонізуючого напою;
 • фруктове повидло двох видів;
 • полівітаміни;
 • розігрівач;
 • 6 сірників;
 • серветки, ложки, відкривачка для консерв.

Доречі, ось як виглядає мрія туриста, що поміщається на долоні. Спеціальна металічна пластина, яку потрібно зігнути в визначених місцях, щоб придати їй форму. Посередині ставиться спиртова таблетка і підпалюється водо- і вітростійкими сірниками. На таку споруду ставиться тарілка з обідом і розігрівається за декілька хвилин.

Геніально, правда ж? :)

Раціон середньостатистичного слов’янського солдата збагачений білками-жирами-вуглеводами, адже сюди входить і м’ясо, і злаки, і овочі в достатній кількості.

Ось як виглядають перші блюда цього сухпайка

Ось як виглядають перші блюда цього сухпайка

Металічні тарілки, призначені для одноразового використання. Справжнє м’ясо, справжні овочі, одним словом — справжня їжа. ЇЇ цілком можна споживати і в холодному вигляді, в той час як американський варіант представлений напівфабрикатами, які без гарячої води практично нічого не варті. Скоріш за все вони будуть як мінімум несмачні в сирому вигляді.

Ось наш стандартний обід — гречка, риба, печиво з варенням

Ось наш стандартний обід — гречка, риба, печиво з варенням

Не знаю як вам, а мені більше подобається наш варіант сухого пайка. І ніякі лазаньї з біфштексами не замінять смачнючої гречки з тушонкою :)

А як ви готуєтесь до кінця світу? =)

Джерело

Related Images: