До «кінця світу» залишається трохи більше 7 днів, і, якщо ви ще не встигли підготуватись, пропоную вам ознайомитись детальніше з бомбосховищами (БС) та протирадіаційними укриттями (ПРУ) на території Луцька, де можна під землею так-сяк перечекати негаразди нагорі =)

БС під госпіталем МВС

Раніше я вже розпочав це обговорення в темі на відомому форумі Луцька і оголосив про це на сайті. Загалом на сьогодні вже відомо близько сорока сховищ різного типу. Близько ⅔ з них більш-менш точно ідентифіковані або підтверджені різними джерелами.

Отже, якщо у п’ятницю 21-го грудня 2012 року ви працюєте на роботі, то найближчим порятунком може стати сховище будь-якого заводу чи фабрики, збудованого за часів СРСР. Так, наприклад, на території Картонно-рубероїдного, Шовкового, Млин- комбінатах, а також на Автомобільному, Підшипниковому, Пластмасовому, Цукровому, Цегельних заводах, колишньому заводу синтетичних шкір, Іскрі (сучасний МодернЕкспо) та інших є такі укриття. Крім того, й на менших стратегічно важливих підприємствах типу Волиньобленерго, Волиньгаз тощо.

Автомобільний завод та Шовковий комбінат. Останнє, судячи по вентиляціях, знаходиться під колишнім адміністративним корпусом (зараз різні приватні фірми). Сховище обласного значення загальною площею 3636 м²

Цегельний завод № 2. За словами місцевих відкрите і розграбоване.

Завод Іскра (сучасний МодернЕкспо). Судячи з розповідей, достатньо велике. Спочатку йде спуск на чотири прольоти униз (2 поверхи), далі прямий тунель під невеликим нахилом, який веде під будівлю 3-го корпусу.
Тунель вже під будівлею дає розгалуження на правий і лівий проходи, які довжиною приблизно 6-8 метрів, після чого знову сходи з двох кінців донизу (метрів з 10). Далі затоплено. Людина, яка там працює 20-й рік електриком, розповідала, що останній спуск йде під землю на 7 поверхів, де було повністю оснащене для життя бомбосховище… Як-не-як тут мав будуватись надсекретний об’єкт, точне призначення якого і зараз не відоме.

Млинкомбінат. Вул. Мамсурова

Волиньобленерго. Вул. Єршова. Підтримується в належному стані.

В більшості випадків двері до них заварені, закриті, забарикадовані, тому прийдеться попітніти, щоб туди потрапити. Буває, що двері уже відкриті навстіж, але в будь-якому випадку навряд чи на вас там чекає тепла ковдра і персональний протигаз… Все давно «вкрадено до нас», а те, що зосталось, згнило і миші з’їли.

Облдержадміністрація та Агрохімлабораторія.

Головпоштамт та ТЦ “Глобус”.

Якщо “кінець світу” вас застане удома або на вулиці, озирніться – в найближчому провулку може бути старий бомбік у підвалі будинку чи під школою. Ось, наприклад, відомі сховища під школами №9 і №22, по вул. Гулака-Артемовського і Шопена, ДЮСШ і т. д.
Але найрозумнішим буде, як на мене, бігти під лікарні — там недалеко до ліків ;-)

Надодачу прикріплю ще раз карту з мітками:


Переглянути карту сховищ на карті більшого розміру

Related Images: